נגישות

הניסיון המצטבר של שנים בעבודה מול לקוחות רבים בשוק בשילוב עם אנשי מקצוע מהבכירים והמקצועיים בתחום הקריאייטיב,
מבטיח לך כי מיתוג בוואב טאלנט ייתן לך את הפתרון שיעמיד את העסק שלך בשורה הראשונה של החברות המובילות.

הטמעת נגישות באתר שלכם - אוטומטי או ידני?

יצירת והתאמת נגישות באתר שלכם הוא כבר לא רק מעשה מוסרי, הוא כבר חלק מהחוק. כל אתר יעמוד בתקני ה-WCAG 2.0, צפוי להחשף לתביעה, והסיכוי לצאת ממנה בשלום נמוך משמעותית. אנו חיים בעידן שבו בעלי המוגבלויות עומדים על שלהם (ובצדק) במספר מישורים – ואין סיבה שנתעלם מהם.

האמת היא שיש מגוון סיבות אחרות להנגשת האתר שלכם (שחלק נכבד מהן מטיב עם בעלי האתרים בטווח הארוך, כמו למשל הגדלת פוטנציאל ותנועת גולשים), אך בכל מקרה, החוק הוא עובדה קיימת בשטח ואין מה לנסות ולהתווכח איתה. לכן נותרת רק שאלה אחת – באיזו שיטה כדאי לנקוט לצורך ביצוע המשימה?

בשוק ניתן למצוא שתי אסכולות עיקריות – הנגשה אוטומטית והנגשה ידנית. מהו ההבדל בין השתיים, ומה עדיף לעסק שלכם?

הנגשה אוטומטית:
הנגשה זו לרוב מתייחסת לתוספים המבטיחים הקניית נגישות לאתר שלכם בקלות ובמהירות, זאת במחיר זול ולפעמים אפילו בחינם. כמו שכבר ניתן להבין, משהו כזה לא יכול לתת מענה כולל – וזו אכן התשובה.

עולם הנגישות הוא עולם שמורכב מעשרות קבוצות שונות שכולן צריכות מענה – החל מעיוורים, בעלי בעיות מוטוריות, כבדי שמיעה וכו'. כל אחד מהם זקוק למגון התאמות וכלים שיאפשרו לו חווית גלישה אופטימלית – כלים אלו כוללים הגדלה והקראה של טקסטים, אפשרות ניווט באמצעות המקלדת בלבד, אופציות לשינוי הצבעים באתר ועוד. כל זאת מצריך עבודה רבה ולכן אין אפשרות לכך שתוסף חינמי או זול יעשה עבודה אוטומטית ללא כל בעיה או לכל הפחות עמידה בסטנדרטים הנחוצים. התוסף כן יקנה לאתר שלכם "חותמת גומי", אבל הרי שבפועל – כל בעל נגישות שלא יקבל מענה באתר שלכם רשאי לתבוע אתכם על פי חוק והסיכויים לזכיה שלו גבוהים במיוחד.

כמו כמעט כל שוק, גם כאן קיימים פתרונות אוטומטיים שאכן מספקים עבודה טובה בהרבה מהתוספים הזולים והחינמיים, אך העלות בהתאם. כמו כן, לא ניתן להבטיח התאמה של 100% מפני שכל אתר עובד עם פרוטוקולים שונים בכל פרמטר.

הנגשה ידנית:
הנגשה זו מתבצעת על ידי איש מקצוע בתחום הנגישות ובדרך כלל משלבת בונה אתרים שעובדים ביחד בשיתוף פעולה. בדרך זו עוברים על כל אחד ואחד מדפי האתר, ומבצעים את ההתאמות הרלוונטיות. כך, האתר שלכם יותאם במלואו וכל עוד בחרתם באנשי המקצוע הנכונים, האתר שלכם יונגש באמת. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר בהליך פרטני, מדובר בכמות שעות עבודה לא מבוטלות, שעולות ככל שהאתר יותר מורכב ומכיל יותר דפים ושירותים. עלויות של פעולות כאלו באתר גדול יכולות להגיע לסדר גודל של עשרות אלפי שקלים.

עוד פקטור חשוב הוא העובדה שכל עדכון ותוספת באתר ידרוש הנגשה נוספת, כך ששירותי הנגשה ידניים אינם חד פעמיים ולרוב מצריכים עבודות תחזוקה שוטפות או לכל הפחות לעיתים קרובות. פקטור זה מוסיף עלויות נוספות בכל הקשור לתחזוק האתר, ולעיתים גם לא ניתן יהיה לעדכן את האתר ללא התייעצות מוקדמת עם מומחה ההנגשה.

לסיכום, כל אחד מהפקטורים מציע יתרונות שיכולים בהחלט לעניין את בעלי האתרים. השאלה הראשונה שעולה לראש יכולה להיות איכות אל מול כמות, אך כשמסתכלים בתמונה הגדולה, כל שירות שלא יאפשר לאתר שלכם לעמוד בתקן לא רלוונטי, גם אם הוא חוסך לכם כסף רב. אנו נשמח להציע לכם שירותי הנגשה מותאמים תוך מתן תמיכה ואחריות מלאים בכל שלבי התהליך. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שאלות?

השאירו פרטים ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי